שיניים לבנות הן סמל לבריאות, טיפוח, איכות חיים ומעמד. כל אחד שואף שיהיה לו את החיוך הכי יפה, שהשיניים שלו יראו צחורות ובריאות. במהלך החיים השיניים דוהות ומשנות את צבען. כמו כן, יש גורמים רבים שמשפיעים על הצבע הטבעי של השן ומכתימים אותה כמו קפה, עישון, תה, תזונה לקויה, אלכוהול ועוד.

בעולם הדנטלי יש מגוון של שיטות של הלבנת שיניים, אך רצוי להבין שלבריאות ולכל האסתטיקה של הפה, לא רק שיניים לבנות חשובות, אלא גם שיניים ישרות ומסודרות שלא עולות אחת על השנייה, חניכיים בריאות, שיניים ללא עששת, במידה ויש שיניים חסרות חשוב להשלים אותם וליצור מראה הולם, כל אלה יעניקו את החיוך המשולם באמת.

אסתטיקה דנטלית – שיקום הפה

תחום אסתטיקה הדנטלית לא קשור אך ורק לחזות השיניים, כיצד הן נראות ומה הגוון שלהן, אלא גם למצב בריאותן, הסידור שלהן בשתי הלסתות, בריאות החניכיים, וכול המראה הכללי של הפה. לכן חשוב כבר מגיל קטן ליישם הרגלים על שמירת חלל הפה, כדי שיתלוו אלינו כבר בגיל צעיר למשך כל החיים. השיניים של כולנו במהלך תקופת הנעורים מתפתחות ולעתים יש צורך ביישור שיניים על מנת שיהיו יפות ומסודרות ולא יגרמו לילד לתסכול וללעג על שיניים בולטות או שיניים לא יפות.

התהליך של שימור על השיניים והאסתטיקה שלהם, עוד לפני רופא השיניים מתחילה בהרגלים שהם מקבלים. הצחצוח היומי יומי, שטיפות הפה, החוט הדנטלי וביקור תכוף אצל רופא שיניים ושיננית כדי לבדוק את מצב השיניים ולטפל במקרה הצורך. היום גם מבוגרים מבצעים טיפולים שקשורים לאסתטיקה דנטלית. בעולם רפואת השיניים, בימינו ניתן להתחיל טיפולי שיקום פה לכל מערכת השיניים ובכך להעניק לכל אחד שיניים חזקות, יפות ולבנות.

אסתטיקה דנטלית - מומחה לטיפולים אסתטיים

יש חשיבות גדולה לבחירה של הרופא שיהיה אחראי על האסתטיקה דנטלית של שיני המטופל. רק רופא מומחה בעל וותק וניסיון רב בטיפולים שונים ובמצבים כאלה ואחרים, יידע איך לטפל בשיניים ומה היקף של כל טיפול. יכול להיות שהלבנת שיניים תוכל לספק על מנת שהשיניים ייראו יפות, אך יתכן שיהיה צורך בטיפול הרבה יותר מקיף שיכלול סתימות וכתרים, ציפוי לשיניים והשלמת שיניים על ידי שתלים דנטליים ועוד. בנוסף לזה, יכול להיות שיהיה צורך ביישור שיניים וסגירת רווחים על ידי אורתודונט מומחה, וזאת ניתן לעשות בכל גיל על ידי שיטות חדשניות.

רופא מומחה תפקידו לבדוק את המצב של השיניים. לצלם אותן ולטוות תכנית שיקומית לפה כדי להחזיר אותן למצב חיוני ובריא. בריאות השיניים שלנו והאסתטיקה של השיניים משולבות יחדיו, איכותן תגרום לאיכות חיים ותסייע לביטחון העצמי שלנו.