תמיד אנשים רצו ושאפו לשיניים לבנות יפות ואסתטיות, שיניים מעידות על מצב הבריאותי של האדם, על הסטטוס שלו והן משאירות רושם רב בכול מיני סיטואציות בחיים. במידה והשיניים של האדם עכורות ולא יפות זה מוריד לו את הביטחון והוא נאלץ לחייך הרבה פחות.

לעומת שיניים צחורות ולבנות שמעניקות לאדם חיוך שובה לב, זה מאפשר לו להרגיש ביטחון בכל מפגש שהוא מקיים, שיניים לבנות גם מעניקות רושם עשיר ומטופח שכל אדם היה מעוניין. לכן לא בכדי, תעשיית הלבנת השיניים משגשגת לה ויש היום מגוון של שיטות של הלבנת שיניים שיכולות להתאים לכולם. שיטות הלבנה טבעיות, הלבנה על ידי הרופא באמצעות לייזר או בעזרת משחות ביתיות ועוד.

כל השיטות להלבנת שיניים

הלבנת שיניים היא בעצם תהליך של אסתטיקה דנטלית ובכך כל שיטת טיפול מותאמת למטופל לשיניים שלו ולפי המלצת הרופא המטפל. השיטות אמנם שונות אך כולן מטרתן להחזיר למטופל את הצבע הטבעי של השיניים שלו או להלבין אותן בצבע לבן מלאכותי, כשהשיניים הטבעיות הן בעלות גוון צהבהב. כל אחד ששואף שהשיניים שלו יהיו לבנות וצחורות, ימצא את השיטה המועדפת עליו ויוכל לבצע אותה בקלות, כשלכל שיטה יש יתרונות משלה.

הלבנת שיניים אצל רופא השיניים

במקרים רבים אפשר לבצע שינוי בגוון של השיניים ולהלבין אותן על ידי חומר כימי, את החומר מורח המטפל על שיניו של המטופל. הוא מורח ריכוז גדול של החומר כדי שההלבנה תתבצע מהר, אך לזה יידרש, המטופל, להגיע למספר ביקורים במרפאה, עד לעיצוב הסופי של הגוון.

הלבנת שיניים ביתית

שיטה שהיא די נפוצה היום. ניתן לרכוש את ההלבנה הביתית שכוללת מזרק וג'ל מיוחד וגם סד שקוף, שאותו מייצרים במרפאה על מנת שיספוג את הג'ל ובאמצעותו יחדיר את החומר לשיניים למספר שעות. ישנם מצבים בהם מומלץ לישון עם הסד לאורך כל הלילה על מנת שההלבנה תשפיע בזמן הזה בצורה הכי אפקטיבית.

הלבנת שיניים באמצעות לייזר

מדובר בשיטה מהפכנית ויעילה כיוון שהיא מאיצה בתוצאות. הרופא המטפל מבצע את ההלבנה כשהוא מורח חומר על השן, החומר מתחיל להשפיע על ידי קרן הלייזר שלאט לאט משנה את הגוון של השן. הטיפול יחסית קצר, ולו תוצאות מושלמות, הוא אורך בין שעתיים עד שלוש שעות סה"כ ואין צורך לחזור עליו.

הלבנת שיניים טבעית

בהלבנה טבעית יש מספר שיטות שהן שונות זו מזו, אך החומרים בהם נעשה שימוש הם טבעיים ולא כימיים כמו בהלבנה אחרת. מדובר באבקות של צמחים, חומץ ועוד כל מיני שיטות טבעיות. חשוב לבדוק עם הרופא המטפל לפני הטיפול הטבעי אם שיטה זו ממומלצת, כי יש שיטות טבעיות שהחומר שלהן יכול לפגוע בזגוגית של השן.