כשמדברים על כתרים בשיניים אנחנו נוטים לדמיין את הכתר הנפוץ שעשוי מתכת,. כתרים שעם הזמן, כשיש נסיגה של השיניים, הם עשויים להחליד ולהקנות מראה עכור ופחות אסתטי לחלל הפה. מדובר בכתרים שהם נחלת העבר והיום ניתן למצוא בתחום רפואת השיניים את הכתר המודרני והיעיל יותר – כתר הזירקוניה.

רפאות השיניים עושה היום שימוש ניכר בכתרי זירוקניה, בשל האיכות שהם מעניקים לשיניים ולחלל הפה. הם חדשניים, הגייניים ונבנים באופן דיגיטלי שמותאם במדויק לשן עצמה. כמו כן, הם מגיעים בהתאמה מדויקת מבחינת הגוון ביחס לשאר השיניים, כך שהכתר נראה טבעי לגמרי ממש כמו השן הטבעית.

הכתרים שעל השיניים

על מנת להבין את החידוש הזה בכתר זירקוניה, נסביר גם מה זה כתר ולמה הוא מיועד. הכתר הוא מבנה מלאכותי שמתלבש על שן שניזוקה או על השן שנשברה. מטרתו בעיקר לשחזר את השם המקורית שניזוקה. עד לפני כמה שנים היה מקובל לעשות שימוש בכתרים שיש להם מתכת בחלק הפנימי, אך עם השנים נתגלו גם הרבה חסרונות לכתרים אלה גם בשל הצורה וגם בגלל החומרים מהם הם מיוצרים.

כתר זירקוניה - המענה המושלם

כתר זירקוניה מיוצר באמצעות הדמיה ממוחשבת של השן הטבעית, חורטים אותו במעבדה מיוחדת בצורה דיגיטלית, מה שיוצר שיחזור מדויק ומרשים. הבסיס של כתרים אלה מבוססים על תרכובת כימית של חומר היסוד צורן שהוא מצופה בחרסינה. בניגוד לכתרים שהבסיס שלהם עשויים ממתכת, כתרי הזירקוניה לא מחלידים ולכן גם לא מספקים שום קרקע פורה לחיידקים שמובילים לדלקת חניכיים או ליצירה של פסים על גב החניכיים, מה שמאפיין בעיקר כתרים זולים ופשוטים. בנוסף, המעבר של קרן אור דרך החרסינה שמצפה את הכתר מבחוץ נראה די טבעי, כאילו מדובר בשן הטבעית והמקורית.

כמה עובדות על כתר זירקוניה

  • חומר הגלם של כתר הזירקוניה נחשב ליקר וגם לכל תהליך של השתלות שיניים ידרשו מיומנות ומקצועיות של מומחה.
  • כתרים אלה מומלצים בעיקר לשיניים הקדמיות שנמצאות שנחשפות בזמן החיוך שלנו.
  • ניתן לשתול כתר זירקוניה על גבי שתל שכבר קיים, למראה שהוא הרבה יותר טבעי.
  • כתרי זירקוניה הם מענה היחיד למי שרגיש למתכת.
  • כתר אחורי מזירקוניה שמגיע על ידי חריטה דיגיטלית, אינו כולל חרסינה ויכול להיות עמיד לשניים הנגדיות, הוא ימנע שחיקה של השיניים.

נסכם שהרופא המטפל שיש לו ידע בכל התהליך של רפואת הפה וכמובן שיקום פה, הוא האדם המהימן להתייעץ אתו לגבי סוג הכתר, כתר ממתכת אצילית או כתר זירקוניה, כשאתם לוקחים בחשבון גם את התקציב שלכם והאמצעים שעומדים לרשותכם.