רפואת שיניים לילדים ומבוגרים

רפואת שיניים לילדים ומבוגרים כי בריאות השיניים והפה שלנו הם אחד הדברים שהכי חשוב שנשמור עליהן, הן מהפן האסתטי והן מהפן הרפואי והבריאותי. השיניים שלנו חשובות לנו מאוד והן מסייעות לנו באכילה נאותה של מזון, במראה אסתטי לפנים שלנו ובאופן כללי משפיעות על איכות החיים שלנו.

כאשר אנחנו מדברים על רפואת שיניים לילדים ומבוגרים, כבר מגיל מאוד צעיר ישנה הקפדה על צחצוח נכון, על בדיקות שגרתיות וטיפולים מונעים. גם כמבוגרים אנחנו מחויבים להקנות לילדנו, ולהראות להם דוגמה, על הרגלי צחצוח נכונים, שמירה על בריאות הפה מגיל יחסית מוקדם, אלו הרגלים שיתקבעו בהם ויחסכו המון טיפולים מיותרים בעתיד, טיפולים מאוד לא נעימים וודאי שלא זולים.

שמירה על בריאות שיניי החלב

ידוע ששיניי החלב הן השיניים הראשונות שבוקעות אצלנו כבר בגיל ינקות והן מתחלפות לשיניים הקבועות לפחות עד גיל 12. ישנה סברה שטוענת שבגלל שהן גם ככה מתחלפות, לשם מה להקפיד על צחצוח, סברה זו מוטעית מכיוון שחשוב להקנות לפני הכל הרגלים של היגיינת הפה כבר בגיל צעיר, כמו כן, ילדים לומדים כיצד לאכול וללעוס נכון עם השיניים ולפתח את כל האזור של השפתיים והלסת, וישנם מצבים בהן שיני חלב הרוסות יכולות לחבל בשיניים הקבועות.

שיניים אצל מבוגרים

אצל מבוגרים נושא השיניים הוא יותר מורכב, שכן מדובר כבר בשיניים קבועות שזקוקות גם לשימור יום יומי, צחצוח נכון, טיפולי שיננית, אך הרגלים לא טובים במהלך החיים ולעתים גם גנטיקה יכולים לחבל בשיניים, ואז יש צורך בטיפולים שונים אצל רופא השיניים. חשוב למגר את הבעיה כבר בהתחלה ולא להזניח, שכן כל בעיה שמתחילה בחור קטן בשן יכולה להגיע בשל הזנחה, לטיפולי שורש עד לעקירה של השן. כמו כן, כאשר מדברים על שיקום פה יש מגוון של טיפולים אצל מבוגרים בשיניים כמו השתלות וכו' שבאים להחליף את השיניים המקוריות, במקרה של איבוד שיניים טבעיות.

רפואת שיניים לילדים ומבוגרים – איך שומרים על השיניים?

אחד הכללים הכי חשובים הוא צחצוח לפני השינה. הפה שלנו מפריש פחות רוק בשעות הלילה והוא נשאר סגור לאורך הלילה ולכן יחד עם זה, בצירוף של שאריות המזון, עשויה להתפתח בפה חגיגה של חיידקים. חשוב גם להשתמש בחוט דנטלי שמוציא את השאריות אוכל בין החניכיים, אלו מקומות שהמברשת שיניים שלנו לא מגיעה אליהם. גם שימוש יום יומי במי פה יכול לתרום להיגיינת הפה אצל מבוגרים וגם אצל ילדים. כמו כן מומלץ להחליף את מברשות השיניים מדי שלושה חודשים ולהפחית בשתייה של מתוקים, אכילה של ממתקים בדמוי טופי, עישון בקרב מבוגרים וכו'.

נסכם: רפואת שיניים לילדים ומבוגרים כרוכה בשמירה על השיניים שלנו ובעיקר בהקניה של הרגלים היגייניים לחלל הפה כבר מגיל ינקות, מה שימנע בהמשך החיים טיפולים רבים ואיכות חיים טובה. למידע נוסף פנו אל מרפאת שיניים מקצועית כגון מרפאת שיניים פרטית בראשון לציון שתספק לכם את הטיפול האמין והטוב ביותר בשביל השיניים שלכם.