שיקום פה

תהליך של שיקום הפה הוא בהחלט תהליך שצריך להיות מוכנים אליו גם מנטלית וגם מבחינה תקציבית. מדובר בתהליך מורכב שבסופו יוצא האדם עם כל השיניים שלו ועם חיוך ששווה מיליון דולר, גם מבחינת עלויות לא מדובר במשהו זול וצריך להיות מוכנים לקראת זה.

אך ניתן למצוא היום שלל הצעות אטרקטיביות של מרפאות שיניים שמציעות שיקום פה בהסדרי תשלום נוחים וכו'. לא מעט אנשים נאלצים להתמודד עם בעיה שנוגעת בשיניים שלהם או בכלל בחלל הפה, חלקם יהיו נבוכים נוכח מצבם שיעדיפו אפילו להפחית בקשרים, ואין ספק שזה פוגם באיכות החיים ומאוד מגביל, ולכן יש מקום לסייע לעצמנו וליקירנו ולהתחיל בתהליך של שיקום הפה במלואו.

שיקום פה באמצעות תותבות

לפני מספר שנים הרבה רופאים המליצו למטופלים שלהם שיקום פה שנחשב לשיקום נייד, שהמטרה שלו היא בנייה של שיניים תותבות שלמעשה מחליפות את החסרות ומאפשרות לעיסה נכונה ועיכול יעיל של המזון וכך יספקו את המענה הכי אסתטי לשן חסרה. שיניים אלו בנויות באופן כזה שיהיה ניתן להכניס ולהוציא אותן מהפה בכל זמן שנחפץ.

שיקום פה קבוע בעזרת שתלים

המשמעות של שיקום פה קבוע היא שתלים. השתלים למעשה מחליפים את התותבות ולהן מגוון של יתרונות, הם נותנים פתרון קבוע לשן להבדיל מהתותבות. כל השיטות טיפול המודרניות הפכו את השתל הדנטלי למענה יעיל וזמין כמו כן, הוא מאוד אסתטי וכל התהליך של ההשתלה הוא קצר. המטופל עובר השתלה באחת משיניו החסרות או בכל הפה במקרה של שיקום הפה ויוצא עם מערכת שיניים צחורה ויפה.

שיקום פה – תכנית טיפול

מרפאת שיניים פרטית בראשון לציון מציעה לכול מטופל תכנית טיפול על ידי הרופא המטפל, בה מצוינים השלבים והטיפולים שהוא אמור לעבור בכל שן ושן. שיקום פה הוא טיפול מורכב ומסועף, ולעיתים על מנת להציל שן אחת צריך לבצע בה מספר טיפולים, כשכל טיפול הוא תהליך בפני עצמו. התכנית מבוססת על בריאותו הכללית של הפציינט ועל כל חלל הפה שלו. בשיקום פה מעורבים מספר רופאים גם הרופא המטפל, גם רופא שהוא מומחה לקוסמטיקה של הפה וגם במידת הצורך רופאים מומחים לטיפולים מסוימים שהרופא המטפל לא מבצע.

שיקום פה – על סוגי הטיפולים

טיפולי שיקום פה כוללים טיפול בחניכיים במידה ויש דלקת. כל טיפול שמטרתו שיקום הפה מתחיל בהקצאות השיניים או שיננית שעושה ניקוי יסודי לפני סדרת הטיפולים שהמטופל יהיה צריך לעבור. חלק מהטיפולים כוללים שחזור שיניים, לעתים יש צורך בניתוחי לסת, גשרים זמניים וכתרים מסוגים שונים, טיפולי שורש או חידוש של טיפול שורש, לעתים אין מספיק עצם בלסת במקום שבו מעוניינים לשים שתל, לכן מבצעים השתלת עצם, השתלות שיניים, שיפוץ עצם ורקמה של הלחי ועוד.